Home  /  Over Zottegem en haar bestuur  /  Publicaties  /  Nieuws  /  Word jij de nieuwe belleman/bellevrouw?

19 sep 2025

Word jij de nieuwe belleman/bellevrouw?


Ik word belleman/bellevrouw!


Stad Zottegem gaat op zoek naar een belleman of bellevrouw. Ze brengen niet alleen sfeer maar vertegenwoordigen ook de stad bij officiële gelegenheden! 

Lokaal kampioenschap

Vandaag hebben verschillende steden opnieuw een belleman in dienst, maar nu als ambassadeur van de stad bij feesten en ceremonieën. Het luide belsignaal hoort er na honderden jaren nog altijd bij. Ze brengen niet alleen sfeer en levendigheid op markten, braderieën en evenementen, maar vertegenwoordigen ook de stad bij officiële gelegenheden. Elke Zottegemnaar zal kunnen deelnemen en zijn of haar vocale vaardigheden tonen aan een jury van Zottegemse belanghebbenden.

Stadsleven verrijken

Dit is een leuke manier om ons stadsleven te verrijken, waarbij we uitkijken naar het ontdekken van lokaal talent. We nemen nu even de tijd om de jury samen te stellen en het wedstrijdreglement op te stellen. Vast staat dat we dit kampioenschap op een speelse en interactieve wijze zullen organiseren. We zullen de deelnemers beoordelen op onder meer stemvolume, articulatie, originaliteit en uitstraling.


Kleurrijk figuur

Ik ben heel blij dat de gemeenteraad groen licht geeft om op zoek te gaan naar een Zottegemse belleman of bellevrouw: een kleurrijk figuur die de identiteit en het feestelijk karakter van onze stad versterkt. We kijken uit naar enthousiaste deelnemers die Zottegem op een luidruchtige en charmante manier kunnen vertegenwoordigen.